ارزش مـــحــبـت بـــه اســتـمرار آن اســـت ، نـه بـه انــــدازه آن . . !

شهادت امام علی ( ع )

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 02:52 ب.ظ - سه شنبه 25 مرداد 1390

نام کتاب : شهادت علی ( ع )

گرد آورنده : میلاد رباطی

منبع : http://www.emamali.net/date/Shahadat.htm


برای دانلود اینجـــــــــــــــا کلیک کنیددسته بندی : فرهنگی ,
 

امام حسن مجتبی

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 01:49 ب.ظ - سه شنبه 25 مرداد 1390

ولادت

در نیمه ماه رمضان سوم هجری، اولین فرزند علی علیه‌السلام و فاطمه سلام الله علیها به دنیا آمد. پس از ولادت، نامگذاری از جانب مادر به پدر، و از او به رسول خدا محوّل شد و آن حضرت هم منتظر نامگذاری پروردگار ماند.
تا اینکه جبرئیل ،امین وحی، فرود آمد و گفت: « خدایت سلام می‌رساند و می‌گوید چون علی برای تو همانند هارون برای موسی است، نام فرزندش را نام فرزند حضرت هارون علیه السلام یعنی شبّر قرار ده!»
رسول خدا فرمود: « زبان من عربی است و شبّر، عبری است.»
جبرئیل گفت: « شبّر در زبان عرب به معنای« حسن» است.»
به این ترتیب، کودک، حسن نام گرفت. تنها کنیه‌ی آن حضرت « ابو محمد» و مشهورترین القابش« سیّد» و «سبط» و «تقی» است.

نقش خاتم و انگشتر امام حسن
را « العزه لله» گفته‏اند؛ روز هفتم پس از ولادت، رسول خدا صلّی الله علیه وآله و سلّم مستحبات ولادت را در مورد حسن به جا آوردند و حسن را به« ((ام فضل (لبابه)|ام الفضل))» ،همسر عمویشان، سپردند تا او را از شیری که به خاطر زایمان فرزندش، قثم، در پستان داشت، شیر دهد. بعدها نیز رسول خدا برای امام حسن، ادعیه‌ی عافیت و حرزهای مخصوص چشم‌زخم را خواندند


 

دسته بندی : فرهنگی ,
 

حضرت خدیجه سلام الله علیها

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 07:33 ب.ظ - چهارشنبه 19 مرداد 1390


حضرت خدیجه سلام الله علیها یکی از چهار زن کامل دنیا، اولین و بهترین همسر رسول خدا صلّی الله علیه وآله و سلّم و مادر فاطمه زهرا و طاهر است.
کنیه او «ام هند» است و قبل از رسول خدا دو شوهر به نام‌های «عتیق بن عائذ» و «عمرو الکندی» داشت و از آنها فرزندانی به دنیا آورده بود.

جریان خواستگاری و ازدواج رسول خدا صلّی الله علیه وآله و سلّم با خدیجه خواندنی و مفصّل است. خدیجه به رسول خدا گفت:
«من برای شما زنی را در نظر گرفته‌ام
رسول خدا فرمود:«او کیست؟»
خدیجه عرض کرد:« او کنیز شما خدیجه است

خدیجه که یکی از ثروتمندان عرب به شمار می آمد و نوشته اند هشتاد هزار شتر و پول های فراوانی در دست افراد مختلف برای تجارت داشت، وقتی می خواست با رسول خدا ازدواج کند، گفت:به خدا قسم ای محمـد، اگر مال تو کم است، مال من زیاد است. کسی که خودش را در اختیار تو می‌گذارد، چگونه مالش را در اختیارت نگذارد؟! من با تمام اموال و کنیزانم در اختیار توام.


منبع : http://daneshnameh.roshd.ir
دسته بندی : فرهنگی ,
 

ماه مبارک رمضان ( فضلیت های این ماه و فواید روزه )

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 12:33 ب.ظ - شنبه 15 مرداد 1390

فضیلت ماه رمضان:

ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شریف‌ترین ماه‌هی سال است. در ین ماه درهی آسمان و بهشت گشوده و درهی جهنم بسته می‌شود، و عبادت در یکی از شب‌هی آن ( شب قدر ) بهتر از عبادت هزار ماه است.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در
 خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ی بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهیش بهترین روزها، شب‌هیش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.
بر مهمانی خداوند فرا خوانده شدید و از جمله اهل کرامت قرار گرفتید. در ین ماه، نفس‌هی شما تسبیح، خواب شما عبادت، عمل‌هیتان مقبول و دعاهیتان مستجاب است.
پس با نیت‌ی درست و دلی پاکیزه،‌ پروردگارتان را بخوانید تا شما را بری روزه داشتن و تلاوت قرآن توفیق دهد. بدبخت کسی است که از آمرزش خدا در ین ماه عظیم محروم گردد. با گرسنگی و تشنگی در ین ماه، به یاد گرسنگی و تشنگی قیامت باشید.»
آن گاه پیامبر اکرم وظیفه روزه‌داران را برشمرد و از صدقه بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان و نیز عبادت و سجده هی طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و
 فضیلت اطعام در ین ماه سخن گفت.

 

ماه رمضان

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 05:30 ب.ظ - دوشنبه 10 مرداد 1390

رمضان نام نهمین ماه سال قمری است. در این ماه روزه بر مسلمانان واجب شده‌است.[۱] ماه رمضان در دین اسلام ماهی مبارک است. در قرآن از این ماه به عنوان ماهی که در آن قرآن نازل شده یاد شده‌است. مسلمانان معتقدند که شب قدر در این ماه واقع است.
 

دانلود بازی مبارزان آزادی

نویسنده : میلاد رباطی | تاریخ : 01:30 ب.ظ - یکشنبه 2 مرداد 1390

FreeDom Fighters یک بازی اکشن کامپیوتری در سبک جنگ های چریکی و خیابانی است که با فشرده سازی بسیار قوی که بر روی آن اعمال شده مورد توجه همه علاقه مندان به بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت. شاید خیلی از شما ها حتی اسم این بازی را نشنیده باشید اما با اجرای این بازی متوجه خواهید شد که چه بازی زیبایی را از دست دادید. در این بازی شما یکی از طرفداران و محبوبان کشورتان یعنی آمریکا می باشید که به خانه ی دوستتان می روید و ناگهان روس ها به کشورتان حمله می کنند و دوست شما را به گروگان می گیرند و شما در لابه لای وسایل خانه پنهان می شوید و در این لحظه بازی واقعی شروع می شود و شما از همان ابتدا باید این ماموران و اشغالگران را از شهر دور کنید. ابتدا بعد از کمک کردن به افراد خودی لباس کارگریتان به لباس نظامی آمریکا در خواهد آمد و باید از این به بعد مشکل اساسی را به چشم خود ببینید و همچنین در مکانهای بزرگ که پرچم روسها به بالا کشیده شده باید شما با یارانتان آنها را جمع آوری و پرچم همیشه قهرمان آمریکا را به احتزاز در آورید. در این بازی شما با اسلحه های متفاوت و همچنین افکتهای تصویری و ۳بعدی بودن بازی و همچنین چند حالته بودن دوربین شما را در این بازی یاری خواهد کرد. افکتهای صوتی به گونه ای است که شما با کشتن افراد عذاب وجدان خواهید گرفت در کل این بازی از دید منتقدان یکی از  بازیهای تاپ است که  از معروفیت خاص بر خوردار نیست ، اگر چه این بازی به پای بازی معروف مکس پین نمی رسد اما از نظر سبک و داستان از ویژگی های خوبی برخوردار است که باعث شده در سایت GameSpot به این بازی امتیاز ۹.۳  داده شود. هم اکنون این بازی رایگان کامپیوتری با حجمی خارق العاده با گرافیک سه بعدی توسط سایت نت ۴ دانلود در اختیار شما قرار گرفته شده است.
قابلیت های کلیدی بازی  FreeDom Fighters :
- کم حجم بودن بازی
- عالی بودن گرافیک بدون هیچ گونه کم کاستی از نسخه اصلی بازی
- بازی در محیط گرافیکی واقعی شهر های آمریکا
- امکان فرمان دهی افراد دیگر و برعکس
- استفاده از سلاح های پیش رفته با تنوع زیاد سبک و سنگین
- بهره گیری از صحنه های صوتی و تصویری خشن
- مراحل بسیار متنوع با امکان تنظیم در حالات های آسان ، معمولی و سخت
- بازی در حالات مختلف اب هوا اعم از مه، برف، باران و …
- و…

دسته بندی :
 

آخرین مطالب

» تسکین ( دوشنبه 17 اسفند 1394 )
» یلدا مبارک ( سه شنبه 1 دی 1394 )
» یلـــــــــــــــــــــــــــدا ( سه شنبه 1 دی 1394 )
 
 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic